Twitter začne v prosinci masivní mazání účtů, co se nepřihlásily déle než 6 měsíců. Pozor ať nepřijdete o účet

Twitter začne v prosinci masivní mazání účtů, co se nepřihlásily déle než 6 měsíců. Lze očekávat masivní pokles počtu registrovaných uživatelů (nevyužívaná a neznámá metrika tak jako tak). Pro řadu firem ale dost důležitý popud k alespoň základní aktivitě na účtech, na které už možná dávno zapomněly.

Před smazáním účtu posílá Twitter e-mail, takže varování dorazí. Kdy budou zrušená jména účtů dostupná pro novou registraci není známo.

Velký výmaz může zrušit řadu účtů zemřelých lidí (tady naštěstí Twitter neuplatňuje zvrácená pravidla jako Facebook, který tyto účty odmítá mazat) a může také výrazně zasáhnout proti milionů fake účtů čekajících na využití.

2019-11-27 07_38_52-Inactive account policy.png

V Inactive account policy je i zmínka o nutnosti v 6 měsíční periodě nejenom se přihlásit, ale také tweetovat. Byť prozatím to vypadá, že jediným pevně daným důvodem smazání je nepřihlášení se 6 měsíců. Takto krátké období není žádná novinka, Twitter to má v podmínkách už řadu let, pouze to neuplatňoval.

Všechny služby na Internetu mají podobná pravidla pro mazání neaktivních účtů, liší se dobou neaktivity. Viz Může Twitter smazat můj účet pro neaktivitu? A jak je to u dalších internetových služeb?

[27.11.19] POZOR. Typicky pro Twitter je všechno náhle jinak, viz Tak změna, neaktivní účty na Twitteru se mazat nebudou. Twitter právě zjistil, že by to mohlo ohrozit účty zemřelých.