Je to vážné. Facebook chce integrovat WhatsApp, Instagram a Messenger.

Je to vážné. Facebook chce integrovat WhatsApp, Instagram a Messenger. Ty první dvě jsou totiž místem, kam Facebooku odcházejí uživatelé. To třetí už součástí Facebooku bylo a je to také jeden z důvodů, proč má Facebook zásadní problémy. Facebook už uživatele nebaví a první zásadní změny byly v utlumení používání Facebooku a přechodu na privátní chatovou komunikaci. WhatsApp tak vlastně patří do stejné kategorie a aktuálně je zásadním ohrožením Messengeru, začíná mít totiž více uživatelů než ostatní platformy. Instagram je místem kam odcházejí děti a mládež (vedle Snapchatu a TikToku).

Celé to musí být velmi vážné, protože odhodlat se ke propojení (spojení) všech platforem je opravdu jenom ukázka nejvyšší paniky.

Viz Facebook to integrate WhatsApp, Instagram and Messenger kde zjistíte, že je to prý „osobní projekt“ samotného Marka Zuckerberga a má to umožnit „posílat si zprávy mezi aplikacemi“.

2019-01-25 16_02_05-Facebook to integrate WhatsApp, Instagram and Messenger - BBC News.png

Možnost posílat si zprávy mezi (například) Facebookem a Messenger ale není nic, co by zachránilo odliv uživatelů z Facebooku. V současné podobě podobná integrace navíc není nikdy nebude snadno použitelná (Messenger je tak přeplácaný, že je skoro nepoužitelný) a už vůbec ne bezpečná a soukromá.  Představa Facebooku že útěku uživatelů zabrání to, že budou moci svým „blízkým“ poslat zprávu na Instagram či WhatsApp je, popravdě, velmi úsměvná.

Co je ale nutné dodat, pokud tohle všechno není jenom některé ze záplavy dalších vrtění psem a odklánění pozornosti. Mírně proti tomu ale svědčí to, že Facebook už poměrně dlouho řeší jednu podstatnou krizi – inzertní příjmy na Facebooku.

2018-10-14 07_45_31-Facebook will soon rely on Instagram for the majority of its ad revenue growth -