Apple prý konečně opravilo Shift na klávesnici.

Apple prý konečně opravilo Shift na klávesnici. Tedy tak trochu, protože při pohledu na obrázek z Apple Finally Fixes The iPhone Keyboard’s Worst Flaw In iOS 9 sice stále podle změny vzhledu klávesy Shift nic nepoznáte (protože je to prostě opačně), ale mění se velikost písmen (doposud jsou vždy použita velká písmena). Tahle jednoduchá náprava trvala roky. Teď ještě dořešit absurdní podoby klávesnice v češtině, psát háčky a čárky s nutností mačkat Shift a ještě muset odhadovat kde vlastně jsou je taky zvláštní chování.

Apple prý konečně opravilo Shift na klávesnici. Přitom stačí se „inspirovat“ klávesnici v Android, kde si nehrají na nadbytečné podbarvení kláves (nepřirozené tak jako tak) a stisknutý vs nestisknutý Shift je poznat dost jasně.

Android klávesnice

1 komentář

  1. A také by konečně mohli opravit to, že když na iPadu napíšeš „u“ uprostřed slova, tak se nabídka nabodeníček v pravém dolním rohu změní z obligátní dvojice háček a čárka a na… ano! Háček a kroužek! Protože „u“ s háčkem totiž potřebujeme výrazně častěji než s čárkou.

Komentáře nejsou povoleny.